Kārļa Vanaga City Jazz Big Band ir izveidots 2007.gada vasarā. Šis ir pilna modernā sastāva bigbends 20 mūziķu sastāvā, kurus vieno vēlme spēlēt mākslinieciski augstvērtīgu mūziku, tādejādi radot prieku sev un klausītājiem. Bigbends savā salīdzinoši īsajā pastāvēšanas laikā ir uzstājies ar lielu daļu Latvijas vadošajiem džeza un populārās mūzikas solistiem – Intars Busulis, Jānis Stībelis, Linda Leen, Aisha, Arnis Mednis, Amber, Miks Dukurs u.c., kā arī ar vairākiem instrumentālajiem solistiem – Uldis Marhilēvičs, Raimonds Macats, DJ Monsta, ārvalstu māksliniekiem Magnus Lindgren, Magnum Coltrane Price, Erik Soderlind, Robert Ikiz, Diva Cruz, Tiago Loei, Bill Richardson, Chris Beaty, Michael Varekamp.

Bigbenda darbības viens no galvenajiem uzdevumiem ir veicināt savu profesionālo izaugsmi, iekļaujot repertuārā arvien tehniski un muzikāli izaicinošākas kompozīcijas. Lai nemitīgi pilnveidotu un uzlabotu savu skanējumu, CJBB regulāri sadarbojas ar tādiem ārvalstu bigbendu mūzikas speciālistiem kā Mats Homlquist (SWE), Ernie Hammes (LUX), Moggens Andressen (DE), Magnus Lindgren (SWE).

CJBB regulāri uzstājas festivālos Big Band Festival, Rīgas Ritmi, Saulkrasti Jazz, Ventspils Groove, Klaipeda Sea Festival, Spožā nots, Spīķeru festivāls, Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls, Big Band Festival Šiauliai, priecējuši klausītājus Rīgas pilsētas svētkos, piedalījušies Jāņa Stībeļa un Lindas Leen solokoncertos Dzintaru koncertzālē un Latvijas Nacionālajā operā, kā arī muzicējuši Leonarda Bernstaina mūzikla Wonderful Town atskaņojumā Cēsu Mākslas festivāla 2009 ietvaros, sadarbojoties ar valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, kori Kamēr… un diriģentu Normundu Šnē. 2011. gadā bigbenda darbīnbu sāk atbalstīt Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Bigbenda repertuārā tiek pārstāvētas gan klasiskās vērtības – Count Basie, Duke Ellingtone, Cole Porter, Henry Manchini, Glen Miller, Thad Jones, u.c., gan mūsdienu modernie bigbendu aranžētāji – Tom Kubis, Bob Mintzer, Mats Holmquist, Lyle Mays u.c., kā arī CJBB dalībnieku Ritvara Garozas un Kārļa Vanaga oriģināldarbi.

City Jazz Big Band ir piedalījies Lindas Leen DVD ierakstos Live at The Opera un Live at The Arena, CD Jazz in Latvia 2008, Jāņa Stībeļa CD “Diapozitīvi”, šobrīd aktīvi veic studijas darbus pie sava debijas albuma.

Atsauksmes:

“…šī bija festivāla kulminācija…bigbends ir patiess “grūvs”, man ļoti patika…”
Peter Basler, Basitours

“Tas bija sprādziens…bigbends dunošajam pūlim lika sastingt un klausīties, kā arī celties kājās un mesties dejot…”
Thomas Conrad, JazzTimes

“Kolektīvs ir saspēlējies un apzināti iestudē tādus džeza mūzikas paraugus, kuri ir ļoti komplicēti un tehniski sarežģīti, un tikai retais uzdrīkstētos tos spēlēt. Bet Kārļa Vanaga City Jazz Big Band šos skaņdarbus ir izstrādājuši līdz sīkākai niansei un rezultāts patiešām pārsteidz.”
Kārlis Lācis

“Ļoti labs koncerts! Ir retums, diemžēl, tādas disciplīnas, inteliģences, dzīvīguma un veselīguma labu mūzikas pasākumu Rīgā! Šis koncerts bija viens no kultūras dzīves stūrakmeņiem! Biju laimīgs, paldies!”
Anrijs Pitens (par koncertu Latvijas Radio 1. studijā 27.03.2011.)